تبلیغات


رویدادها

تورایرانی نوجوانان و جوانان پسر

محل :خرم آباد

زمان :27 الی 30 آذرماه 97


لینک ها

مهمترین اخبار


تبلیغات


شرح خبر :

تاریخ :
دوشنبه
1396/03/29 11:48
کد خبر
18023

توضیحات رسمی فدراسیون در رابطه با محرومیت دانشگاه آزاد
نهایت تعامل و همکاری با دانشگاه آزاد صورت گرفته
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز ، در پی اظهارات پهلوان مدیر کل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد در رسانه ها ، محمود نظری دبیر فدراسیون جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع ورزش دوستان مواردی را در رابطه با محرومیت و کنار گذاشته شدن تیم تنیس روی میز  دانشگاه آزاد از ادامه لیگ برتر را با سایت فدراسیون مطرح نمود که به شرح ذیل می باشد :
 
مطالبی که روزهای گذشته توسط مسئولین رده بالای ورزش‌ دانشگاه در رسانه ها مطرح شده با واقعیات فاصله دارد ، ای کاش همه خود را ملزم به انجام تعهدات و مقررات ابلاغی و اصول حاکم بر بروکراسی اداری بدانیم‌ و واقعیت ها را همانطوری که هست با مردم و علاقه مندان ورزش در میان بگذاریم‌ .
ابتدا اینکه با توجه به محدودیت های کلی حضور باشگاه ها در لیگ های باشگاهی کشور ، این مورد نباید‌ مستمسک باشد برای فشار به ‌فدراسیون ها از جمله فدراسیون تنیس روی میز و تهدید به کناره گیری و تحریک خانواده تنیس روی‌ میز کشور و انتظار عدم‌ پیگیری مطالبات .   
در بعضی رسانه ها مطرح شده دانشگاه آزاد ورودیه اش را پرداخت نکرده ، که این موضوع صحیح نیست و اتفاقا ورودیه را پرداخت کرده اند .
مشکل درخواست تخفیفات غیر معمولی بوده که در گذشته از محل ۲۰ درصد قرار داد ورزشکاران بصورت خاص به آن باشگاه بخشیده می شده و همچنین ۱۰ درصد از قرارداد مربیان نیز پرداخت نمیشده و ما خدمتشان قبل از شروع لیگ و به‌ دفعات و سپس مکتوب عرض کردیم این موارد حقوق خانواده تنیس روی میز و فدراسیون است و از نظر اخلاقی و قانونی ما نمی توانیم ببخشیم .
سپس با زهم به احترام قدمت آن تیم دانشگاهی و‌ البته از طرفی به جهت عضویت چند تن از قهرمانانمان در آن تیم ، موضوع را با اعضای هیات رییسه مطرح کردیم‌ و هیات رئیسه هم طی صورتجلسه ای جمیعاً اعلام داشتند که منافع قانونی فدراسیون باید کاملا وصول گردد .
از بهمن ماه که طبق آیین نامه ابلاغی لیگ برتر می بایست درصد ها را واریز می کردند (حدودا بالای ۵۰ میلیون تومان) ، در فواصل زمانی مختلف و مدام ‌مکاتبه کردیم (حدود ۶ تا ۸ نامه) ، به دفعات بعد‌ از ارسال نامه ها فرصت دادیم‌ و سپس این فرصت ها را به جهت سیاست تعاملی فدراسیون چند نوبت تمدید کردیم ، اما در پاسخ فقط دو نامه دریافت کردیم‌ (که یکی مجددا درخواست تخفیف بود ) و از طرفی کل مبلغ یا حتی بحشی از آن نیز واریز نشد و هیچ نامه ای هم دال بر تعهد پرداخت و تاریخ معین پرداخت حقوق حقه فدراسیون به ما ارسال نشد و پاسخ آخرین نامه ما هم خارج از عرف و اصول اداری داده نشد .
در بدترین زمان ‌ممکن که اوج برنامه های داخلی و بین المللی فدراسیون بود ، حقوق فدراسیون را‌ پرداخت نکردند و اگر نبود مدیریت مقام‌  محترم ریاست فدراسیون و اعضای محترم هیات رئیسه ، لطمات زیادی متوجه تیم های پایه و نونهالان می شد .
ناچاراً بعد از چند ماه موضوع را به کمیته حقوقی انضباطی فدراسیون با حضور نمایندگان وزارت ورزش ارجاع دادیم‌ و از نماینده دانشگاه نیز رسما دعوت شد برای حضور در جلسه ، اما در جلسه قانونی که با حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان برگزار می شد ، هیچ نماینده ای از دانشگاه حاضر نشد .
کمیته انضباطی با بررسی همه جوانب ،  به محرومیت دانشگاه آزاد از ادامه لیگ در صورت عدم پرداخت حقوق فدراسیون رای داد . رای به‌ آن ها ابلاع شد ، یک هفته فرصت درخواست تجدید نظر و یا پرداخت مبلغ را داشتند ، از این فرصت استفاده نکردند .
باز هم برای اعلام ادامه‌ برنامه های لیگ با‌ اینکه حفظ حقوق دیگر تیم ‌ها هم باید رعایت می شد و صدای دیگر تیم ها در آمده بود ، چندین هفته صبر کردیم بلکه تصمیم درستی توسط آن باشگاه گرفته شود و قدم مثبتی برداشته شود ، پیام‌ هایی هم توسط یکی از روسای هیات استانی به آن ها ارسال شد که حتی بخشی از مبلغ را واریز و یا حتی تعهد و تاریخ دقیق پرداخت را به فدراسیون ارسال کنند ، اما باز هم‌ مفید فایده نشد .
در این چند ماه ریاست فدراسیون بارها با ارشدترین مقام ورزشی دانشگاه‌ تماس گرفتند و پیام ارسال کردند که موضوع را در آن سطح حل و فصل کنند که پاسخ تماس و پیام داده نشد .
موضوع توسط مسئولین تیم دانشگاه در حساسترین زمان ممکن (در آستانه حضور قهرمانانمان در بازی های کشورهای اسلامی) به یکی از رسانه ها کشیده شد و ما به دلیل‌ حفظ منافع ملی پاسخ ندادیم و حالا مواردی همچون‌ مشکل فدراسیون با یک مربی را مطرح می کنند که از اساس صحیح نبوده و فرافکنی است ،‌ با کشیده شدن‌ موضوع به رسانه ها در آستانه‌ رویدادهای مهم ‌بین‌المللی از جمله بازی های کشورهای اسلامی امکان تحریک‌ ورزشکاران محتمل بود و حتی مکالماتی نیز موجود است که بجای پرداخت حق و حقوق ورزشکاران ، تلاش میشده این عزیزان را  رو در روی مقابل فدراسیون قرار دهند که حتی این مهم‌ جای بحث و بررسی دارد و ما باز هم مدیریت کردیم‌ و الحمدااله بهترین نتیجه را در آن بازی های اسلامی گرفتیم .
علی رغم همه تعاملات و صبر و بردباری ،  باز هم برای چندمین بار و با توجه به مطرح شدن موصوع در رسانه ها درروز گذشته ،  ریاست محترم فدراسیون بزرگی کردند و علی رغم جایگاه و شآن بالا به دلیل مردمی بودن و اخلاق مداری و در نهایت احترام ، با آقای پهلوان مدیر کل ورزش قهرمانی و همگانی‌دانشگاه تماس گرفتند و ضمن رد ادعای ایشان مبنی بر مشکل فدراسیون با یک مربی ، مکاتبات این‌ چند ماه و لزوم رعایت احترام متقابل و پاسخ نامه ها ، عدم‌ حضور نماینده شان در جلسه و عدم پرداخت مبلع را یادآور شدند و حتی مجدد اعلام داشتند در صورتیکه قصد و نیت پرداخت حقوق فدراسیون را دارید ، اقدام عملی بفرمایید ، بنده از اختیارات قانونی خود برای توقف و تغییر حکم‌ محرومیت استفاده می کنم تا اموردر مجاری تعاملی قرار بگیرد ، اما باز هم امتناع شد و قبول نکردند .
حالا به نظر کارشناسان و علاقه‌مندان ورزش ، آیا چاره ای جز اعلام‌ برنامه جدید و استمرار لیگ باقی می ماند ؟
 
ضمنا موضوع کناره گیری دانشگاه ، از اساس صحیح نمی باشد و هیچ مستندی ندارد ، این باشگاه محروم ‌شده و به دلیل عدم پرداخت حقوق فدراسیون امکان ادامه بازی ندارد و این مهم هم از یک ماه  قبل به ان باشگاه رسما ابلاع شده‌ است .
در این چند ماه نیز بعضا مقامات ورزش دانشگاه به جای پاسخ به مکاتبات و طی مسیر اداری ، به محض ارسال نامه به آن مرکز ، اقدام به تماس تلفنی و طرح مواردی می‌نمودند که دور از شآن مراودات اداری و اصول جاری بوده است  البته این موارد مکتوب به مقامات بالادستی ورزش و همچنین مقامات عالی دانشگاه آزاد ارسال و بیان آن را برای طرح در رسانه در شان ورزش و تنیس روی میز کشور نمی دانیم .
فدراسیون تنیس روی میز موظف به رعایت مقررات و حفظ حقوق این‌ ورزش می باشد و در این مسیر نهایت خویشتن داری و روال اخلاقی و قانونی را مد نظر داشته و دارد .
فدراسیون تنیس روی میز قطعا موضوع حقوق به‌ جا مانده خود از دانشگاه آزاد را‌ ابتدا از طریق عالیترین مقامات دانشگاه آزاد و شخص جناب دکتر ولایتی پیگیری و حق خود می داند موارد را به شکل حقوقی تا حصول نتیجه پیگیری نماید.
حفظ جایگاه و شان خانواده تنیس روی میز برای مسئولین فدراسیون که با رأی قاطع مجمع انتخاباتی و ابلاع مقام عالی وزارت‌ منصوب شده اند و پیگیری حقوق حقه این خانواده از وظایف اساسنامه ای فدراسیون ها و در اولویت های مدیریتی ما قرار دارد و همانطور که قبلا هم اعلام کردیم‌ ، همواره‌ آماده تعامل و احترام‌ متقابل هستیم اما با احدی در رابطه با حقوق فدراسیون تعارف نداشته و نداریم‌ .
علی رغمی که حرف برای گفتن در رابطه با سال ها حضور این تیم در لیگ برتر کشور  زیاد است اما بنا نداشتیم این مباحث رسانه ای شود و از استمرار آن کماکان نیز پرهیز می کنیم ،  چرا که آنقدر کار مهم در خانواده تنیس روی ‌میز در دست اقدام داریم که باید وقت و توان خودمان را در آن مسیر بکار بگیریم‌ .

سایت رسمی فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران